Mítosz Kártyajáték

Főistenek

 

A játékban harmincegy különböző főisten közül választhatunk.

Hellén mitológia (9 főisten)

Összességében a hellének a legerősebbek, az én véleményem szerint. Közöttük van a legnagyobb haderejű Árész, a legnagyobb varázserejű Kronosz, de nem csak az értékekre hagyatkozok, hiszen Héra speciális képessége a Kronosz tréfájával hihetetlenül erős paklit rejt, míg Poszeidon képessége egy varázslós paklival üthetetlen is lehet. Zeusz a szféra-elosztásával és képességével egy igen erős lap. Van két érdekes képességű főisten, az egyik Hermész, aki tárgyakat lopkod az ellenféltől, és Gaia (a Földanya), aki rendkívül gyorsan képes újragenerálni teljes pakliját. Sajnos a hellének „büszkélkedhetnek” a leggyengébb főistenekkel is, Athéné méltánytalanul satnya, és Hádész képességében sem látok hatalmas lehetőségeket.

Árész, a hellén hadisten
Hádész, az alvilág istene, Zeusz testvére
Héra, minden intrika nagyasszonya, Zeusz felesége
Hermész, az istenek hírnöke
Athéné, a tudományok istennője
Poszeidon, a tengeristen, Zeusz testvére
Zeusz, minden istenek atyja
Gaia, Zeusz és a Föld anyja
Kronosz, az idő istene

Kelta mitológia (9 főisten)

A kelták nem túl erősek, de nem is gyengék. Van egy kiemelkedően erős főistenük, Taran, aki a kijátszott kataklizma lapjait visszahúzhatja, ez rendkívül erős képesség. Dagda képessége nem tűnik rendkívülinek, viszont nagyon jó a szféra-elosztása, és ami a legfontosabb, jó főistenhez kötődő lapjai vannak. Ugyanez vonatkozik Crom-Cruachra is, aki valójában Hádész kelta megfelelője. Van két főistenük, Danu és Brighid, akikre leginkább védekezős paklit lehet építeni. Lugh és Nuada képessége sajnos szintén nem egetrengető, viszont Nuada óriásokkal való manipulálása a további kiegészítőkben több lehetőséget rejtett volna. Nagyon jó szféra-elosztású Teutates, a kelták fő-főistene (mint a helléneknél Zeusz). A legvégére hagytam Cernunnos-t, egy igen jó harci paklit építhetünk rá, ha van tünde vezérünk. Összességében a keltáknál található a legtöbb „átlagos” főisten.

Crom-Cruach, az alvilág istene
Dagda, a megnyert háború, az építkezés, és a varázslás istene
Danu, az istenek népének névadója
Lugh, a mesterségek, a művészetek, és a vagyonszerzés védnöke
Nuada, az istenek királya
Taran, a mennydörgés istene
Teutates, a kelta hadisten
Cernunnos, a vadászat és a bőséges termés istene
Brighid, anyaistennő, a költők, az orvosok, és mesteremberek védnöke

Germán mitológia (7 főisten)

A germánok is nagyon erősek, különösen Freyr és Oberon, akik a népeket vissza tudják húzni. Freyr nálunk tiltott főisten volt, nem szívesen játszottunk vele, olyan erős a képessége (bármilyen népet képes visszahúzni). Loki egy érdekes játéklehetőséget tartogat, a négyes intrika érték igen ritka. Külön kedvencem Thor, a hadak istene, azért is mert jók a szférái, jó a képessége és van két saját lapja melyet kötelező a paklijába rakni (Mjölnir és Meginjarder). Szintén erős főisten Wotan (más néven Odin), nagyon jó varázslós paklit építhetünk rá. Tyr talán a legérdekesebb az összes germán közül, nagyon erős kombókat, ellenfél-szívatást építhetünk rá. Talán Utgard-Loki az, aki az „átlagos” kategóriába sorolható, nagyon jó szféra elosztása viszont figyelemreméltó.

Freyr, Nerthus és Niördr fia, termékenységisten
Loki, az ármány istene
Oberon
Thor, Wotan egyik fia, mennydörgés és esőisten
Tyr, hadisten, Wotan fia
Wotan, a germán főisten
Utgard-Loki

Egyiptomi mitológia (6 főisten)

Az egyiptomiak lemaradásban vannak, és sajnos nem jelent meg a „fő”-főistenük Ré, vagy Amon-Ré. Elkeseredésre nincs okunk, ugyanis itt van Ozirisz, aki a képességével teljesen más pakliépítési logikát követel meg tőlünk (jó főisten!). Kis kedvencem Széth, akinek ugyan nincs rendkívüli képessége, de ne becsüljük le a vezetésével készült intrika-lapokra építő paklit. Érdekes főistenek Khnum és Ptah, nem olyan kategóriájúak hogy paklit lehetne építeni rájuk. A gazdagok és fanatikus gyűjtők kedvence lehetett Thot, aki egy bizonyos lapból hatot is tehetett paklijába, hogy csak aztán győzze leidézni. Erős főisten. Összességében az egyiptomiak jók, nincs köztük „lapos” főisten, de sajnos csak hatan vannak.

Ízisz, minden előlény szülőanyja és Ozirisz felesége
Khnum, a termékenység és az alkotás istene
Ozirisz, termékenységisten
Ptah, a kézművesek és a művészek pártfogója
Széth, Ozirisz testvére, Felső-Egyiptom pusztító istene
Thot, holdisten és a tudományok istene

 

Főisten leírások a Talizmán magazinból

A Mítosszal is foglalkozó Talizmán magazinban nagyon jó kis leírások voltak az egyes főistenekről, de sajnos nem jelent meg az összesről. Amelyek megjelentek, itt találhatók, ill. a Letöltések oldalon egyben leszedhetők:

Árész

Crom-Cruach

Loki

Ozirisz

Taran

Thot

Tyr